DIGITAL PAINTING ,  CZYLI MALARSTWO CYFROWE w Lublinie

Digital Painting w Lublinie – co to takiego jest ?

Za każdym razem, gdy oglądasz nowy film w kinie, grasz w grę komputerową czy nawet patrzysz na okładkę ulubionej książki, widzisz dzieła powstałe w wyniku zastosowania szeroko pojętego digital paintingu. Jest to technika pozwalająca na tworzenie koncepcji (np. postaci, bestii, środowiska), wizualizacji mających przekazać czyjąś wizję bądź ilustracji, które po prostu cieszą oko. 🙂
Zastosowanie digital paintingu jest niezmiernie szerokie – od sztuki wyższej, poprzez przemysł filmowy, animację, reklamę, aż do sztuki użytkowej.

Kurs digital painting  – jak wygląda ?

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 4 godziny. W trakcie nich uczymy się obsługi Photoshopa. Częścią kursu jest również nauka zagadnień z dziedziny rysunku (perspektywa, anatomia), malarstwa (teoria koloru) i kompozycji. Na zajęciach dla zaawansowanych pojawia się technika photobashingu, czyli tworzenia kompozycji i ilustracji ze zdjęć, powszechnie używana w Concept arcie i projektowaniu. W trakcie tych zajęć uczymy również obsługi Sketch up’a, programu do projektowania 3d.
W zależności od zainteresowania, zajęcia dzielimy na ogólne – w których w trakcie trymestru uczymy wszystkich zagadnień – jak i skupione na konkretnych zagadnieniach – projektowaniu Środowiska, Postaci lub Game Designie.

DLA KOGO JEST KURS DIGITAL PAINTING w Lublinie ?

Kurs Digital Painting w Lublinie przeznaczony jest dla hobbystów, osób planujących w przyszłości zdawać na Digital Design jak i grafików chcących szlifować bądź poszerzać swoje umiejętności.

PROGRAM KURSU

Digital painting dla początkujących obejmuje wprowadzenie do obsługi photoshopa i podstawy rysunku oraz malarstwa. Każde zajęcia mają na celu przećwiczenie konkretnego zagadnienia. Wśród nich jest geometria przestrzenna, zasady kompozycji,proporcje ludzkiej sylwetki, malowanie tekstur, rysowanie krajobrazów. Poznajemy narzędzia Photoshopa takie jak pędzle, kształty, dopasowania, filtry, warstwy itp.
Digital painting dla zaawansowanych to zajęcia, w których w dalszym ciągu pogłębiana jest wiedza z zakresu teorii rysunku i malarstwa. Poszerzane są o zaawansowane techniki jak photobashing czy speed painting. Oferują podejście bardziej spersonalizowane, w zależności od zainteresowań uczestnika – czy są nimi koncept art, tworzenie ilustracji czy może sztuka użytkowa.

PROGRAM KURSU DIGITAL PAINTING PODSTAWY:
1. Martwa natura – nauka waloru, wprowadzenie do photoshopa – interfejs, podstawowe narzędzia, korzystanie z warstw
2. Studium materiałów – nauka podstaw teorii koloru, stosowanie różnych pędzli do tworzenia realistycznych tekstur, wstęp do geometrii (cieniowanie kuli)
3. Dom w krajobrazie – nauka geometrii przestrzennej, podział pracy na fazy, korzystanie z dopasowań (narzędzie w photoshopie)
4. Statek kosmiczny – nauka tworzenia thumbnaili i tzw. silhouettes, podstawy koncept artu. Kolejne narzędzie Photoshopa – kształty. Cieniowanie obiektów metalowych.
5. Portret – nauka proporcji ludzkiej twarzy. Stosowanie technik photoshowych w celu uzyskania malarskiego efektu.
6. Krajobraz – nauka tworzenia kompozycji. Korzystanie z narzędzia lasso jako techniki wspomagającej malowanie krajobrazów.
7. Postać fantasy – nauka proporcji ludzkiej sylwetki. Korzystanie z referencji i inspiracji w koncept arcie.
8. Światło w krajobrazie – nauka różnych typów oświetlenia, powiązana z teorią koloru.
9. Bestia – nauka zwierzęcej anatomii. Tworzenie hybryd i chimer w koncept arcie oparte o studium.
10. Studium Mistrza – nauka uważnej obserwacji. W jaki sposób można nauczyć się jak najwięcej analizując dzieła dawnych, klasycznych malarzy.
Niektóre tematy realizowane są przez więcej niż dwa zajęcia, a ich wybór zależy od zainteresowań kursantów i prowadzącego.

Przykładowa praca koncepcyjna wykonana w Digital Painting :

concept art
Concept art wykonany przez Michała Sztukę

Warto rozważyć rysunek klasyczny, ponieważ bardzo usprawnia on późniejsze rysowanie na tablecie :

Kurs rysunku w Lublinie

Warto też skorzystać z kursu rysunku na architekturę :

Kurs na architekturę w Domin Lublin

Jest tak że mnóstwo koncepcji do gier i filmów robią absolwenci architektury. Oni najlepiej czują przestrzeń.