Kurs rysunku w wakacje

Wakacyjny kurs rysunku

Żeby dokładnie opisać jak to jest przeczytaj relację Pawła który uczęszczał na nasze zajęcia. Znajdziesz ją w głębi tej strony. Może i Ty masz tak samo ? To warto spróbować. Kurs Rysunku w wakacje daje wiele możliwości.

 • możesz twórczo wykorzystać czas wolny
 • sprawdzisz czy rysunek to jest to co chcesz robić w życiu
 • nie masz na głowie obowiązków szkolnych
 • kurs jest intensywny co daje możliwość nauczenia się dużo i w krótkim czasie
 • decyzję czy kontynuować może wtedy podjąć na koniec sierpnia

 

Kurs rysunku w wakacje.
Co robić kiedy jest tyle wolnego czasu ? Jak nie dać się nudzie? A może spróbować kursu rysunku w wakacje ? Może to będzie to co cię porwie? Zapisz się na letnie warsztaty rysunkowe do naszej pracowni rysunku
Zapisz się

cztery powody żeby przyjść
na kurs rysunku w wakcje

Na próbę!

Spróbuj czy kurs rysunku w wakacje Ci się spodoba. Jeżeli tak to rozpoczniesz wspaniałą przygodę z Twórczością. I nie lękaj się - każdy może być artystą.

Świetny dojazd

Nie ważne skąd będziesz jechać do nas zawsze masz łatwy dojazd. Jesteśmy w centrum miasta.
A obok nas inne atrakcje.

Dostosowane do Ciebie

Możesz wybrać sobie taki układ jaki chcesz. Możesz zapisać się na jeden tydzień a dopiero potem na drugi. Możesz zrobić sobie tydzień przerwy. A jak umknie Ci jakaś lekcja możesz ją zrobić później w wakacje.

Szybko i dużo

Kurs rysunku w wakacje to dużo nauki w krótkim czasie. To świetne rozwiązanie dla osób nie mających czasu w ciągu roku szkolnego.
Sprawdź to!

Jestem do Twojej dyspozycji. Masz pytania dzwoń : 602-609-989

Cennik kursu rysunku w wakacje.

I Tydzień

Wybierz na próbę
PLN499
PLN 399 jeden tydzień
 • 6 dni nauki
 • 30 h zegarowych
 • 13.30 PLN za godzinę

II Tygodnie

Najchętniej wybierane
PLN859
PLN 699 dwa tygodnie
 • 12 dni nauki
 • 60 h zegarowych
 • 11.65 PLN za godzinę
 • Cały trymestr
Popularne

III Tygodnie

Świetna cena!
PLN1289
PLN 999 trzy tygodnie
 • 18 dni nauki
 • 90 h zegarowych
 • 11.10 PLN za godzinę

IV Tygodnie

Najkorzystniejszy wybór
PLN1939
PLN 1299 za pięć tygodni
 • 30 dni nauki
 • 150 h zegarowych
 • 8.70 PLN za godzinę
 • Dwa pełne trymestry
 • Najkorzystniejsza oferta
 • Płacisz za 4 tygodnie a masz pięć
korzystne !

Formularz zapisowy na wakacyjny kurs rysunku :

W dalszej części serwisu znajdziesz dodatkowe informacje o kursie rysunku w wakacje. Są też najczęściej zadawane pytania oraz opinie o naszej pracowni.

Ważne informacje o kursie rysunku w wakacje

przeczytaj sześć poniższych informacji jeżeli chcesz wiedzieć więcej

Optymalną długością na którą warto się zapisać to 2 lub 4 tygodnie. W ciągu lipca i sierpnia jest dziewięć tygodni. Wybierając dwa z nich robi się tyle samo materiału co w ciągu trzech miesięcy kurs rysunku w roku szkolnym. U nas jest to jeden trymestr. Przy wybraniu wariantu czterotygodniowego robi się materiał z sześciu miesięcy. U nas to dwa trymestry. Wybierając parzystą ilość tygodni łatwo wejść potem w strukturę kursu rysunku w roku szkolnym. Nie jest jednak problemem wybranie jednego tygodnia jak ktoś chce tylko na próbę czy też trzech gdy więcej nie dasz rady.

 

 
 

Nie muszą! Choć warto wybierać je w tygodniach następujących po sobie. Jest tak że uczniowie przyzwyczajają się do stylu prowadzenia lekcji rysunku przez danego prowadzącego. Jak tygodnie nie są po sobie to wtedy prowadzący jest inny. W naszej szkole rysunku każdy wykładowca ma możliwość modyfikowania programu pod siebie. Czyli przykładowo, jak ktoś lubi rysować portrety to w  czasie dodatkowym na zajęciach rozszerza ćwiczenia o te elementy. Poza tym ludzie zżywają się ze sobą i zawierają nowe przyjaźnie. Po rozdzieleniu tygodni trafia się do innej grupy. Ponieważ wiele osób wybiera wariant pięciotygodniowy to wtedy rozdzielenie ich tygodniem przerwy bywa dobre.

Nauka rysunku ma sprawiać frajdę!

 

 
 

Tak! Zarówno pod względem wieku jak i poziomu zaawansowania. W tym samym czasie mamy kilka równoległych pokoi gdzie nauka rysunku się odbywa. Nie łączymy więc osób dorosłych z dziećmi. Tym bardziej osób początkujących z zaawansowanymi. Pod tym względem będziesz mieć komfort. Wakacyjny kurs rysunku w Dominie jest bardzo popularny. Mnóstwo osób z niego korzysta. Z resztą przeczytaj proszę recenzje które znajdują się niżej. Zajęcia są też podzielone pod względem tematyki. Oddzielnie uczymy hobbystów, architekturę, ASP – artystyczne czy Digital Painting. Jeżeli masz jakieś dodatkowe informacje do przekazania to wpisz je w formularzu zgłoszeniowym.

Kurs rysunku w wakacje w Dominie ma takie zakresy nauczania

 •  Kurs rysunku dla hobbystów
 • Kurs dla kandydatów na architekturę
 • Kurs na ASP – artystyczny (martwa natura i postać)
 • Kurs Digital Painting ( rysunek cyfrowy)
 • 7 i 8 klasa szkoły podstawowej (program GIMRYS)
Niżej znajdziesz szczegółowy opis nauki rysunku w wakacje. Kurs rysunku w wakacje ma taki sam program jak kurs w trakcie roku szkolnego. Po zajęciach w lato łatwo można kontynuować w roku szkolnym.

Można! I jedna trzecia osób zapisująca się na wakacyjny kurs rysunku tak właśnie robi. Zapisują sie na jeden tydzień a potem przedłużają. Szczególnie, że przedłużenie zapisu na kolejny tydzień nie powoduje zwiększenia opłaty. Więcej, obowiązują te same zniżki które są przy wariantach dłuższych. Jest bowiem tak, że każdy kolejny tydzień jest tańszy od poprzedniego. Najbardziej opłaca się wariant czterotygodniowy ponieważ wtedy dostaje się gratis jeszcze jeden tydzień. A to już jest cenowo super oferta.

Tak. Nauka rysunku w Dominie jest podzielona na trymestry. W trakcie roku szkolnego mamy trzy trymestry :

 •  Jesienny – od września do końca listopada
 • Zimowy – od grudnia do połowy marca
 • Wiosenny – od połowy marca do połowy czerwca.

Wakacyjny kurs rysunku jest podzielony na tygodnie. Jeden tydzień to pół trymestru – 6 zajęć. Dlatego jeżeli rozważasz kontynuację wybierz dwa tygodnie lub 4 tygodnie.

Zaczęło się od kursu rysunku w Wakacje

Pracownia rysunku Domin jest bardzo ciekawym miejscem. Łatwo tu dojechać (trzeba mu to oddać, w końcu to samo),  Najważniejszą częścią Domina są ludzie. Mnóstwo ludzi o różnych charakterach i zainteresowaniach, jednak łączy ich coś wspólnego – pasja do rysunku w rozmaitej formie. Prowadzący zajęcia lubią to co robią i chętnie pomagają swoim uczniom, z takim samym zaangażowaniem niezależnie od tego, czy uczeń to świeża krew czy zaawansowany rysownik. Nieśmiały człowiek też może tu przyjść, bo nikt nie odpytuje i nie przymusza do czegokolwiek. Muszę również dodać, że po trzech latach kursu umiejętności rosną. A jeśli ktoś jest bardzo aktywny, dużo rysuje/maluje/tworzy i uczęszcza na dodatkowe zajęcia to wyciąga absolutne maksimum z kursu. Osobiście moim ulubionym miejscem w pracowni jest półka za połową korytarza – czarny słupek z Ikei pełen książek i czasopism architektonicznych, ale jakich ciekawych! Jest kilka starszych pozycji, które świetnie odciągają uwagę od zadań z geometrii… Jeśli miałabym jeszcze raz wybrać gdzie uczyć się rysunku, to znowu wybrałabym Kurs rysunku Domin !

Aneta Białousz

Zapisz się na wakacyjny kurs rysunku :

Pomysł na artystyczne wakacje.

Kilka opinii o naszej pracowni

Wakacyjny kurs rysunku - opinie uczestników

Wakacje to najlepszy czas na skupienie się na "nieakademickich" pasjach. Już dwa lata z rzędu uczestniczyłam w letnim kursie rysunku "Pięćdziesiątaki". Był to okres bardzo dla mnie intensywny, wymagał poświęcenia mnóstwa czasu. Dzień w dzień jeździłam spod do pracowni. Nauczyłam się dzięki temu samozaparcia i cierpliwości, poznałam też świetnych ludzi i prowadzących, którzy zawsze byli chętni mi pomóc. We wrześniu, gdy przeglądałam swoje pracę sprzed wakacji i po kursie, widziałam zdecydowaną zmianę na lepsze. Jeśli ktoś chce poprawić jakość rysunku, taki kurs to coś dla niego. 
Alicja Sutkowska
kursantka 2018
Po tygodniu kursu rysunku w wakacje stwierdziłam, że zostaję i tak już trzeci trymestr ciągnę ( i dwa tygodnie ferii w międzyczasie). Chyba uzależnia. Ciężko przerwać, szczególnie jak widzisz ile się uczysz. pozdrawiam,
Julka Ziniewicz
Kursantka z 2019
Jestem bardzo zadowolona ze szkoły rysunku Domin. Doskonale przygotowała mnie do egzaminu i do późniejszych wszystkich rysunkowych prac na wydziale Architektury. W żadnej innej szkole rysunku nie zobaczyłabym i nie przerobiłabym, aż tylu tematów (a mam porównanie!). Z zachwytem odkrywałam na wszystkich warsztatach, plenerach, że można lepiej, ciekawiej i piękniej tworzyć w wielu różnych technikach. Nie tylko nauczysz się pięknie rysować, ale poznasz też wspaniałych, pomocnych ludzi. Polecam wszystkim! Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Brajta
kursantka 2011
Kurs wakacyjny w szkole rysunku Domin to świetnie spędzony czas z bardzo ciekawymi ludźmi. Każdy dzień to szansa nauczenia się czegoś nowego w zakresie rysunku. Domin poza zajęciami w pracowni zapewnia również plenery, czyli rysowanie z natury. Nie zrozumie tego ten, kto nigdy w nim nie uczestniczył, lecz jest to coś niepowtarzalnego. Świeże powietrze, brak presji szkolnej i co najważniejsze- szansa rysowania z natury, czego nie da sie porównać z rysowaniem ze zdjęć.
Artystyczne Wakacje w Dominie to szansa na kreatywne spędzenie czasu wolnego. Poczucie tworzenia czegoś wyjątkowego, dzielenia pasji z innymi oraz pełen profesjonalizm ze strony prowadzących to gwarancja sukcesu w twórczości. Tylko jest jeden wymóg zaangażowanie. Wtedy przynosi to wspaniałe efekty.
Michał Komorowski
Kursant z 2018

Zapisz sięi sprawdź że Ci wszyscy ludzie wyżej nie przez przypadek napisali te opinie.

Naszym mottem jest :

“Twoje dobro jest dla nas najważniejsze”

Szczegółowy program wakacyjnego kursu rysunku

Kurs rysunku hobbystyczny

Kurs na architekturę

Wakacyjny kurs rysunku dla hobbystów obejmuje następujące zagadnienia :

Rysowanie martwej natury – tutaj poznajemy zasady mierzenia i komponowania. Nauczysz się jak rysować szorstki len i połyskliwy jedwab. Ciepłe w dotyku drewno i zimy kamień.

Rysowanie postaci ludzkiej – nauczysz się kształtu postaci w różnych położeniach. Dowiesz się co to jest kanon Polikleta i jak zastosować go podczas rysowania z natury

Nauka rysowania krajobrazu – zaczniemy sobie od rysowania drzew a wraz z kolejnymi tygodniami przejdziemy do przestrzeni zielonej.

Podstawy perspektywy – to poznasz bardzo dokładnie. W tym się specjalizujemy.

Rysowanie architektury – jak już będziesz mieć perspektywę w jednym paluszku a będziesz mieć to przejdziemy do rysowania budynków

Samochody i maszyny – warto tego spróbować. Nawet jeżeli teraz twierdzisz, że tego n ie lubisz to po naszych wskazówkach będzie Ci to przychodziło dużo łatwiej.

Tu masz przykład z zajęć hobbystycznych :

wakacyjny kurs rysunku dla hobbystów

Wakacyjny kurs rysunku w Dominie to doskonała możliwość na fajne spędzenie czasu. Odstresujesz się i wiele też nauczysz.

Jeżeli po wakacjach chcesz dalej kontynuować to program  gładko przejdzie z wakacji na rok szkolnych. Tu masz jeszcze więcej informacji :

http://www.domin-warszawa.pl/kursy/

W programie zajęć w cenniku występuje pozycja ” +1  +2 +3 plenery gratis” Jeżeli ktoś ma taką opcję to w programie trzeba dodać jeszcze punkt pt. Plener. Wygląda to tak, że w wakacje w dogodnym dla Ciebie terminie możesz wybrać sobie dzień i przyjść na plener.

Tu jest taki przykładowy rysunek plenerowy:

rysunek plenerowy

Kurs rysunku dla kandydatów na architekturę

Podstawy perspektywy – dla kandydata na architekturę to rzecz priorytetowa – nauczysz się wszystkich potrzebnych fundamentów rysunku perspektywicznego.

Figury geometryczne – zaraz po podstawach dostaniesz potężną dawkę wiedzy jak podstawy przekuć w zaawansowane formy przestrzenne

Bryły platońskie

Co to są bryły platońskie ?

Bryły platońskie – zbiór pięciu brył foremnych. Są nimi, czworościan foremny, sześcian, ośmiościan foremny, dwunastościan foremny, dwudziestościan foremny. Istnieje tylko pięć brył foremnych. Każda z nich ma ścianę która jest figurą płaską foremną. Kąt nachylenia pomiędzy ścianami jest zawsze równy.

Tu masz przykład arkusza z bryłami platońskimi :

bryły platońskie

Rysowanie architektury –  na kursie rysunku na architekturę to jest podstawa

Rzuty ortogonalne – to jest język zapisu architektury. Przyszły architekt w ten sposób opisuje swoje dzieło. Inne branże np. budowlańcy dzięki tym rysunkom wiedzą jak budować. My zaczynamy od prostych ćwiczeń na figurach. Z czasem przechodzimy do rysowania z bardziej zaawansowanych rzutów ortogonalnych.

A tak w ogóle to więcej informacja o kursach na architekturę znajdziesz tu :

Kurs rysunku dla kandydatów na architekturę

Na tej stronie do której prowadzi link jest wyśmienita galeria prac naszych uczniów. Takich którym się chciało i byli ambitni.

A tu jeszcze taka próbka możliwości rysunkowych. Tak będziesz docelowo rysować :

kurs na architekturę

Studiowanie architektury jest po prostu super!  Od setek lat ten zawód cieszy się niesłabnącym prestiżem. A sama architektura jest bardzo ciekawa.

To będzie dobry wybór.

Jeżeli chcesz się zapisać na wakacyjny kurs rysunku to kliknij ten link :

Kurs artystyczny ASP

Kurs Digital Painting

Wakacyjny kurs rysunku na ASP

to to samo co wakacyjny kurs rysunku artystycznego. Program w zasadzie składa się z dwóch czterech pozycji :

 • Martwa natura rysowana – rysuje się ją węglem/ołówkiem.
 • Martwa natura malowana akrylami.
 • Postać ludzka rysowana węglem/ołówkiem
 • Postać ludzka malowana akrylami

Zajęcia odbywają siw w studiu KONTRASTOWNIA.  Najlepszym miejscu do nauki pod ASP.

Podczas tych zajęć jest magicznie. To zupełnie inny stan umysłu i ciała. Tu poczujesz się artystą. Oderwiesz się od świata realnego i zatopisz w czystej sztuce.

A jeszcze więcej informacji znajdziesz tu :

Artystyczny wakacyjny kurs rysunku w Warszawie

A takie rzeczy tam się robi :

kurs rysunku artystycznego

Kurs Digital Painting czyli kurs rysunku cyfrowego.

Na tych zajęciach nauczysz się takich zagadnień :

 • Kreatywność w zakresie concept art i digital painting
 • Nauka rysunku potrzebna do tego żeby dobrze sobie radzić na tablecie
 • Umiejętność obsługi programów graficznych –  to przyda się nie tylko tu ale i ogólnie w życiu
 •  Zaznajomienie się z funkcjonalnością sprzętu do rysowania cyfrowego
 • Zasady kształtowania przestrzeni na potrzeby tworzenia światów gier komputerowych
 • Operowanie pojęciami takimi jak Photo Bashing, Character Design, Enviro Design i wiele , wiele innych
Zajęcia odbywają się w Studiu Creativity.
Polecamy też u nich wakacyjny kurs rysunku… wiemy że to torchę polecanie konkurencji ale tak jest uczciwiej bo ich nauka rysunku bardziej jest zogniskowana na przyszłym Concept Arcie i Digital Paintingu.
 
Bezpośredni link do Creativity :
 
Takich rzeczy się tam nauczysz :
 
digital painting w creativity

Korona plenerów

Zagraniczny plener wyjazdowy

Ta funkcjonalność jest unikatem. Jeżeli tylko chcesz możesz przez całe wakacje jeździć z jednej filii Domina do drugiej.

Wygląda to tak, że co tydzień zaprasza do siebie inna filia.

I tak np. Zaczynasz w Lublinie potem jedziesz do Krakowa , potem … a na koniec jedziesz do Warszawy.

Nie dość, że mnóstwo się nauczysz to jeszcze zwiedzisz.

Wakacyjny kurs rysunku w takiej formie to unikat na skalę całej Polski.

Lista plenerów jest pod tym adresem :

Korona Plenerów – rysowanie z natury.

Plener wyjazdowy – co roku innemiejsce

Plenery organizujemy od początku istnienia Domina.

Pierwszy odbył się w 1995 roku w Wiedniu. Wróciliśmy do tego miasta  w 2017. Pierwszy był we dwie osoby ja  (Wojciech Domińczak) i mój pierwszy uczeń Maciej Beczak. Potem były inne Amsterdam, Lwów, Berlin, Paryż, Barcelona.

Wakacyjny kurs rysunku w postaci pleneru wszystkim odpowiada. Ekscytujące jest poznawanie nowego miejsca. Rysowanie w nowym otoczeniu.

Ale najbardziej chyba atmosfera.

To powoduje , że wolne miejsca , tak jak ostatnio skończyły się w ciągu jednej doby! Zobacz gdzie jedziemy w najbliższym czasie :

Zobacz gdzie jedziemy w tym roku

Słoneczna Barcelona, Magiczny Paryż, Cesarski Wiedeń - te miejsce już odwiedziliśmy. A zobacz gdzie jedziemy w tym roku :

A czy wiesz co to jest Veteran Room ?

Jeżeli ukończysz kurs rysunku w Dominie to potem masz już wszystko za darmo i dożywotnio !!!

Więcej informacji znajdziesz tu :

Veteran Room – coś co dostajesz tylko w Dominie

Np. Akwarele z Grzegorzem Wróblem –  a to juz jest coś.

Zobacz ja było na naszym wyjeździe plenerowym w wakacje

Zapisz się na wakacyjny kurs rysunku w Dominie

Inne ciekawe propozycje na artystyczne wakacje

Korona Plenerów

Korona plenerów to rzecz unikatowa w skali całej Polski a kto wie czy nie Europy. Otóż w całej Polsce jest kilka filii Domina. Są to oddzielne instytucje a nie część Domina Warszawskiego. Każde z tych miejsc rządzi się swoimi prawami. Łączy nas jednak wiele wspólnych cech które powodują, że jest to wartość dla naszego ucznia.
Po pierwsze chodząc do dowolnej filii możesz pojechać na zajęcia do innego miasta. Np. jedziesz sobie zwiedzać a przy okazji możesz wpaść jeszcze porysować. Natomiast w wakacje każda filia ma swój tydzień plenerowy. Wybiera najciekawsze ujęcia i codziennie są one rysowane. Taka lista powoduje, że można brać udział w plenerze codziennie przez całe wakacje. Można wybrać sobie też tylko kilka miejsc. Można rozłożyć na parę lat. Super opcja dla najambiniejszych.

Pięćdziesiątaki

Inną unikatową opcją są Pięćdziesiątaki. Wakacyjny kurs rysunku który trwa 50 dni. Jeżeli ktoś wytrzyma te 50 dni to ma je za darmo. Jest to oferta dla osób najbardziej wytrwałych. Ale o dziwo rocznie znajduje się ponad 20 takich kursantów. Jakie warunki trzeba spełnić żeby skorzystać z opcji Pięćdziesiątaków :
- trzeba mieć ukończony przynajmniej jeden trymestr rysunku (Pięćdziesiątaki są od poziomu średniozaawansowanego)
- Trzeba być 50 dni ! (Dni wybierasz sobie samodzielnie. Nie muszą być po kolei)
- Do końca września trzeba oddać trzydzieści skończonych rysunków
- Trzeba chodzić na kurs rysunku przez cały kolejny rok
Wydaje się, że te wymogi są trudne? Nic bardziej mylnego. Co roku od wielu lat Pięćdziesiątki cieszą się niesłabnącą popularnością.

Jeszcze 4 powody dla których warto zapisać się do nas na wakacyjny kurs rysunku

Atmosfera !

Atmosfera na kursach rysunku w Dominie to już legenda! Tworzy ją rzesza zadowolonych ludzi - a sprawimy, że i Ty poczujesz się u nas świetnie. W Dominie jesteśmy równymi sobie twórcami.

Dużo

Nasz program da Ci mnóstwo wiedzy. Z racji tego, że kurs jest codziennie to dostaniesz dużo ćwiczeń w obrębie samych zajęć. A jak zrobisz zadania dodatkowe to jeszcze to podwoisz!

Szybko

To co ludzie kochają najbardziej to szybkość. W ciągu wakacji zrobisz w krótkim czasie tyle ile robi się przez trymestr w ciągu roku szkolnego. A jak zapiszesz się na dłużej to możesz skondensować w kilka tygodni cały rok.

Najwyższa jakość

Wakacyjny kurs rysunku to przede wszystkim wysoka jakość. Najlepsi prowadzący - mistrzowie rysunku + 100% zaangażowania = Twoja jakość! Dokładnie niżej masz przycisk który przeniesie cię do naszego Instagrama ---> domin_nauka_rysunku

Odwiedź nasz profil na Instagramie i przekonaj się jak wysoki poziom oferujemy :

Uwaga ten link w przycisku działa tylko jeżeli klikasz z telefonu. Z komputerów wpisz proszę po prostu domin_nauka_rysunku

Galeria - wizualne zobrazowanie tego co na kursie

135-martwa-natura-kotera.jpg

Jak rysować martwą naturę ?

To jest jedno z podstawowych ćwiczeń. Wakacyjny kurs rysunku nie mógłby się bez tego obejść. Wykonuje się go ołówkiem. Przedmioty są ustawione po środku sali a każdy z rysujących przekłada to na papier. W tym ćwiczeniu uczymy obserwacji i rysowania. Prowadzący pokazuje jak należy mierzyć? Na tablicy rysuje jak dobrze zakomponować na arkuszu. Do każdego chętnie podchodzi i tłumaczy.

Co to jest martwa natura ?

Martwa natura - rodzaj ćwiczenia artystycznego. Można je wykonać różnymi technikami: ołówek, węgiel, sangwina, pastel i inne. Rozmiar przedmiotów nie może być duży. Muszą zmieścić się w polu dobrego widzenia. Jak sama nazwa wskazuje martwa natura złożona jest z przedmiotów nieożywionych.

Digital Painting i wakacyjny kurs rysunku cyfrowego

A dlaczego by nie spróbować zupełnie czegoś nowego. Np twórczości cyfrowej. Digital Painting to rysowanie na tablecie. Bardzo przyszłościowa umiejętność. Na tym kursie nauczysz się concept artu w wykonaniu elektronicznym. Możesz rozpocząć drogę do świata gier komputerowych. No i nie pobrudzisz się farbą!

Te zajęcia realizowane są w znanym warszawskim studiu digital painting – Creativity. Link masz po prawej stronie. Creatvity organizuje też Wakacyjny Kurs Rysunku którego rozszerzeniem może być właśnie Digital Painting.

Co to jest Digital Painting?

Digital Painting – rodzaj twórczości artystycznej przy wykorzystaniu tabletu graficznego. Zasada pracy z rysunkiem cyfrowym polega na tym, że specjalnym rysikiem rysuje po tablecie. Obraz w modelach tańszych jest na ekranie komputera. Tablety droższe mają wbudowany od razu ekran. Widać na bieżąco jak praca powstaje.

Jak rysować architekturę - krótki poradnik

Poniżej masz obrazek który pokazuje świetny przykład “Jak rysować architekturę”  a poniżej będzie 10 kroków które w tym Ci pomogą. Lista ta sporządzona została na podstawie 25 lat dośiwadczenia.

10 kroków żeby narysować taki obrazek

 1.  Poznaj podstawy perspektywy i doprowadź je do mistrzostwa. Jak będziesz mieć świetne fundamenty to potem będzie już łatwiej
 2. Naucz się kompozycji – bez niej ani rusz i to jest na samym początku rysunku
 3. Naucz się budować perspektywę z brył prostych – to pomoże Ci ogarnąć nawet najbardziej skomplikowane formy
 4. Bardzo pilnuj czy wszystko się zbiega – nie ma nic gorszego niż jak coś się wali (taki nasz slang)
 5. Dbaj o jakość kreski – dbaj aby wszystko nie było narysowane jedną grubością
 6. Niech proporcje będą idealne – jak polecą proporcje to budynek będzie karykaturą. Tak jak portret który jest zdeformowany jest karykaturą
 7. Rysuj od ogółu do szczegółu – u nas na kursie uczymy prowadzić pracę fazami. Ma to swoje uzasadnienie
 8. Naucz się rysowania faktur materiałowych – kamień, drewno, szkło i inne – niech wyglądają naturalnie.
 9. Określ skąd pada światło – tu przyda się umiejętność rysowania i przewidywania światłocienia
 10. Rób sobie plenery – w rysunku z natury wszystko jest widoczne. Nie trzeba nic wymyślać.

no i jeszcze może punkt 11

11. Zapisz się do nas na WAKACYJNY KURS RYSUNKU !!!  🙂

Pomożemy ci w nauce wszystkich tych punktów.

Wakacyjny kurs rysunku - zapisz się teraz. Jutro może w ziemię przypieprzyć meteoryt ... powaga