Kurs rysunku w wakacje

Wakacyjny kurs rysunku

Żeby dokładnie opisać jak to jest przeczytaj relację Pawła który uczęszczał na nasze zajęcia. Znajdziesz ją w głębi tej strony. Może i Ty masz tak samo ? To warto spróbować. Kurs Rysunku w wakacje daje wiele możliwości.

 • możesz twórczo wykorzystać czas wolny
 • sprawdzisz czy rysunek to jest to co chcesz robić w życiu
 • nie masz na głowie obowiązków szkolnych
 • kurs jest intensywny co daje możliwość nauczenia się dużo i w krótkim czasie
 • decyzję czy kontynuować może wtedy podjąć na koniec sierpnia

 

Kurs rysunku w wakacje.
Co robić kiedy jest tyle wolnego czasu ? Jak nie dać się nudzie? A może spróbować kursu rysunku w wakacje ? Może to będzie to co cię porwie? Zapisz się na letnie warsztaty rysunkowe do naszej pracowni rysunku
Zapisz się

cztery powody żeby przyjść
na kurs rysunku w wakcje

Na próbę!

Spróbuj czy kurs rysunku w wakacje Ci się spodoba. Jeżeli tak to rozpoczniesz wspaniałą przygodę z Twórczością. I nie lękaj się - każdy może być artystą.

Świetny dojazd

Nie ważne skąd będziesz jechać do nas zawsze masz łatwy dojazd. Jesteśmy w centrum miasta.
A obok nas inne atrakcje.

Dostosowane do Ciebie

Możesz wybrać sobie taki układ jaki chcesz. Możesz zapisać się na jeden tydzień a dopiero potem na drugi. Możesz zrobić sobie tydzień przerwy. A jak umknie Ci jakaś lekcja możesz ją zrobić później w wakacje.

Szybko i dużo

Kurs rysunku w wakacje to dużo nauki w krótkim czasie. To świetne rozwiązanie dla osób nie mających czasu w ciągu roku szkolnego.
Sprawdź to!

Jestem do Twojej dyspozycji. Masz pytania dzwoń : 602-609-989

Cennik kursu rysunku w wakacje.

I Tydzień

Wybierz na próbę
PLN499
PLN 399 jeden tydzień
 • 6 dni nauki
 • 24 h zegarowe
 • 16,60 PLN za godzinę

II Tygodnie

Najchętniej wybierane
PLN859
PLN 699 dwa tygodnie
 • 12 dni nauki
 • 48 h zegarowych
 • 14,56 PLN za godzinę
 • Cały trymestr
Popularne

III Tygodnie

Świetna cena!
PLN1289
PLN 999 trzy tygodnie
 • 18 dni nauki
 • 72 h zegarowe
 • 13,87 PLN za godzinę

IV Tygodnie

Najkorzystniejszy wybór
PLN1939
PLN 1299 za pięć tygodni
 • 24 dni nauki
 • 96 h zegarowych
 • 13,53 PLN za godzinę
 • Dwa pełne trymestry
 • Najkorzystniejsza oferta
 • Płacisz za 4 tygodnie a masz pięć
korzystne !

Formularz zapisowy na wakacyjny kurs rysunku :

W dalszej części serwisu znajdziesz dodatkowe informacje o kursie rysunku w wakacje. Są też najczęściej zadawane pytania oraz opinie o naszej pracowni.

Ważne informacje o kursie rysunku w wakacje

przeczytaj sześć poniższych informacji jeżeli chcesz wiedzieć więcej

Optymalną długością na którą warto się zapisać to 2 lub 4 tygodnie. W ciągu lipca i sierpnia jest dziewięć tygodni. Wybierając dwa z nich robi się tyle samo materiału co w ciągu trzech miesięcy kurs rysunku w roku szkolnym. U nas jest to jeden trymestr. Przy wybraniu wariantu czterotygodniowego robi się materiał z sześciu miesięcy. U nas to dwa trymestry. Wybierając parzystą ilość tygodni łatwo wejść potem w strukturę kursu rysunku w roku szkolnym. Nie jest jednak problemem wybranie jednego tygodnia jak ktoś chce tylko na próbę czy też trzech gdy więcej nie dasz rady.

 

 
 

Nie muszą! Choć warto wybierać je w tygodniach następujących po sobie. Jest tak że uczniowie przyzwyczajają się do stylu prowadzenia lekcji rysunku przez danego prowadzącego. Jak tygodnie nie są po sobie to wtedy prowadzący jest inny. W naszej szkole rysunku każdy wykładowca ma możliwość modyfikowania programu pod siebie. Czyli przykładowo, jak ktoś lubi rysować portrety to w  czasie dodatkowym na zajęciach rozszerza ćwiczenia o te elementy. Poza tym ludzie zżywają się ze sobą i zawierają nowe przyjaźnie. Po rozdzieleniu tygodni trafia się do innej grupy. Ponieważ wiele osób wybiera wariant pięciotygodniowy to wtedy rozdzielenie ich tygodniem przerwy bywa dobre.

Nauka rysunku ma sprawiać frajdę!

 

 
 

Tak! Zarówno pod względem wieku jak i poziomu zaawansowania. W tym samym czasie mamy kilka równoległych pokoi gdzie nauka rysunku się odbywa. Nie łączymy więc osób dorosłych z dziećmi. Tym bardziej osób początkujących z zaawansowanymi. Pod tym względem będziesz mieć komfort. Wakacyjny kurs rysunku w Dominie jest bardzo popularny. Mnóstwo osób z niego korzysta. Z resztą przeczytaj proszę recenzje które znajdują się niżej. Zajęcia są też podzielone pod względem tematyki. Oddzielnie uczymy hobbystów, architekturę, ASP – artystyczne czy Digital Painting. Jeżeli masz jakieś dodatkowe informacje do przekazania to wpisz je w formularzu zgłoszeniowym.

Kurs rysunku w wakacje w Dominie ma takie zakresy nauczania

 •  Kurs rysunku dla hobbystów
 • Kurs dla kandydatów na architekturę
 • Kurs na ASP – artystyczny (martwa natura i postać)
 • Kurs Digital Painting ( rysunek cyfrowy)
 • 7 i 8 klasa szkoły podstawowej (program GIMRYS)
Niżej znajdziesz szczegółowy opis nauki rysunku w wakacje. Kurs rysunku w wakacje ma taki sam program jak kurs w trakcie roku szkolnego. Po zajęciach w lato łatwo można kontynuować w roku szkolnym.

Można! I jedna trzecia osób zapisująca się na wakacyjny kurs rysunku tak właśnie robi. Zapisują sie na jeden tydzień a potem przedłużają. Szczególnie, że przedłużenie zapisu na kolejny tydzień nie powoduje zwiększenia opłaty. Więcej, obowiązują te same zniżki które są przy wariantach dłuższych. Jest bowiem tak, że każdy kolejny tydzień jest tańszy od poprzedniego. Najbardziej opłaca się wariant czterotygodniowy ponieważ wtedy dostaje się gratis jeszcze jeden tydzień. A to już jest cenowo super oferta.

Tak. Nauka rysunku w Dominie jest podzielona na trymestry. W trakcie roku szkolnego mamy trzy trymestry :

 •  Jesienny – od września do końca listopada
 • Zimowy – od grudnia do połowy marca
 • Wiosenny – od połowy marca do połowy czerwca.

Wakacyjny kurs rysunku jest podzielony na tygodnie. Jeden tydzień to pół trymestru – 6 zajęć. Dlatego jeżeli rozważasz kontynuację wybierz dwa tygodnie lub 4 tygodnie.

Zaczęło się od kursu rysunku w Wakacje

Pracownia rysunku Domin jest bardzo ciekawym miejscem. Łatwo tu dojechać (trzeba mu to oddać, w końcu to samo),  Najważniejszą częścią Domina są ludzie. Mnóstwo ludzi o różnych charakterach i zainteresowaniach, jednak łączy ich coś wspólnego – pasja do rysunku w rozmaitej formie. Prowadzący zajęcia lubią to co robią i chętnie pomagają swoim uczniom, z takim samym zaangażowaniem niezależnie od tego, czy uczeń to świeża krew czy zaawansowany rysownik. Nieśmiały człowiek też może tu przyjść, bo nikt nie odpytuje i nie przymusza do czegokolwiek. Muszę również dodać, że po trzech latach kursu umiejętności rosną. A jeśli ktoś jest bardzo aktywny, dużo rysuje/maluje/tworzy i uczęszcza na dodatkowe zajęcia to wyciąga absolutne maksimum z kursu. Osobiście moim ulubionym miejscem w pracowni jest półka za połową korytarza – czarny słupek z Ikei pełen książek i czasopism architektonicznych, ale jakich ciekawych! Jest kilka starszych pozycji, które świetnie odciągają uwagę od zadań z geometrii… Jeśli miałabym jeszcze raz wybrać gdzie uczyć się rysunku, to znowu wybrałabym Kurs rysunku Domin !

Aneta Białousz

Zapisz się na wakacyjny kurs rysunku :

Pomysł na artystyczne wakacje.

Kilka opinii o naszej pracowni

Wakacyjny kurs rysunku - opinie uczestników

Wakacje to najlepszy czas na skupienie się na "nieakademickich" pasjach. Już dwa lata z rzędu uczestniczyłam w letnim kursie rysunku "Pięćdziesiątaki". Był to okres bardzo dla mnie intensywny, wymagał poświęcenia mnóstwa czasu. Dzień w dzień jeździłam spod do pracowni. Nauczyłam się dzięki temu samozaparcia i cierpliwości, poznałam też świetnych ludzi i prowadzących, którzy zawsze byli chętni mi pomóc. We wrześniu, gdy przeglądałam swoje pracę sprzed wakacji i po kursie, widziałam zdecydowaną zmianę na lepsze. Jeśli ktoś chce poprawić jakość rysunku, taki kurs to coś dla niego. 
Alicja Sutkowska
kursantka 2018
Po tygodniu kursu rysunku w wakacje stwierdziłam, że zostaję i tak już trzeci trymestr ciągnę ( i dwa tygodnie ferii w międzyczasie). Chyba uzależnia. Ciężko przerwać, szczególnie jak widzisz ile się uczysz. pozdrawiam,
Julka Ziniewicz
Kursantka z 2019
Jestem bardzo zadowolona ze szkoły rysunku Domin. Doskonale przygotowała mnie do egzaminu i do późniejszych wszystkich rysunkowych prac na wydziale Architektury. W żadnej innej szkole rysunku nie zobaczyłabym i nie przerobiłabym, aż tylu tematów (a mam porównanie!). Z zachwytem odkrywałam na wszystkich warsztatach, plenerach, że można lepiej, ciekawiej i piękniej tworzyć w wielu różnych technikach. Nie tylko nauczysz się pięknie rysować, ale poznasz też wspaniałych, pomocnych ludzi. Polecam wszystkim! Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Brajta
kursantka 2011
Kurs wakacyjny w szkole rysunku Domin to świetnie spędzony czas z bardzo ciekawymi ludźmi. Każdy dzień to szansa nauczenia się czegoś nowego w zakresie rysunku. Domin poza zajęciami w pracowni zapewnia również plenery, czyli rysowanie z natury. Nie zrozumie tego ten, kto nigdy w nim nie uczestniczył, lecz jest to coś niepowtarzalnego. Świeże powietrze, brak presji szkolnej i co najważniejsze- szansa rysowania z natury, czego nie da sie porównać z rysowaniem ze zdjęć.
Artystyczne Wakacje w Dominie to szansa na kreatywne spędzenie czasu wolnego. Poczucie tworzenia czegoś wyjątkowego, dzielenia pasji z innymi oraz pełen profesjonalizm ze strony prowadzących to gwarancja sukcesu w twórczości. Tylko jest jeden wymóg zaangażowanie. Wtedy przynosi to wspaniałe efekty.
Michał Komorowski
Kursant z 2018

Zapisz sięi sprawdź że Ci wszyscy ludzie wyżej nie przez przypadek napisali te opinie.

Naszym mottem jest :

“Twoje dobro jest dla nas najważniejsze”

Szczegółowy program wakacyjnego kursu rysunku

Lekcja Rysunku nr.1 zasady widzenia

1. Zasady widzenia i percepcji – Arkusz papieru na którym stworzymy nasze rysunki to nic innego niż płaszczyzna. Można by zacytować Maurice Denisa –

“Obraz jest płaszczyzną pokrytą farbami w określonym porządku” 

W naszym przypadku zaczniemy jednak od ołówka. Lekcja rysunku rozwinie takie pojęcia jak :

 • Pole dobrego widzenia
 • Kompozycja otwarta i zamknięta
 • Punkty zbiegu i horyzont
 • Interpretacja przestrzeni i przeniesienie jej na papier
 • Kwadrat i koło —> Elipsa i kwadrat w perspektywie
 • Dobre nawyki w nauce rysunku
 • Lekcje rysunku w domu – czyli jak ćwiczyć rękę w przerwach między jednymi a drugimi zajęciami

Poniżej masz przykładowy rysunek z tablicy który wyjaśnia ideę trzeciego zbiegu :

zasady perspektywy

Zasady perspektywy

Na tym obrazku masz przykładowe wyjaśnienie zasad perspektywy. W tym konkretnie przypadku mamy lekcję rysunku trzeciego zbiegu. Na wakacyjnym kursie rysunku udaje się nam rozszerzyć podstawowy materiał o ciekawe zagadnienia. Trzeci zbieg jest zjawiskiem które bardzo poprawia atrakcyjność wizualną pracy

Zasady światłocienia

Znany amerykański rysownik realistyczny Robert Gill powiedział kiedyś, że
"Rysunek bez światłocienia nie ma charakteru" Na tym przykładzie możemy zobaczyć światło i cień. To ważne żeby rozdzielić te dwa wyrazy. Nauka rysunku to umiejętność pokazania cienia i światła. A wydobycie poczucia światła jest dużo trudniejsze.

Zasady światłocienia

To jest niezwykle ważna lekcja. Na rysunku wyżej po prawej masz przykład jak wykorzystać zasadę światła i cienia. Wakacyjny kurs rysunku w naszej pracowni ma bardzo silnie rozbudowany ten właśnie dział. Podczas lekcji nauczysz się takich zagadnień jak :

 • Cień własny i cień rzucony
 • Obserwacja przykładów różnych cieni
 • Jak przewidywać cień rzucony
 •  Kierunek i kąt padania
 • Cienie na różnych płaszczyznach
 • Jaką rolę pełni tło
Poniżej przykład rysunku świtałocieniowego na bryłach, autorstwa Wojciecha Domińczaka :
 

Jeżeli chcesz się zapisać na wakacyjny kurs rysunku to kliknij ten link :

Wakacyjny kurs rysunku w plenerze

rysowanie w plenerze

Rysowanie w plenerze !

Chyba nie ma przyjemniejszej nauki rysunku niż ta w plenerze. Cisza, spokój, piękne otocznie i tyle wolnego czasu. Wakacyjny kurs rysunku to również wyjścia plenerowe. Tu przykład zdjęcie z wyjazdu do Triberga. Czyż nie fajnie byłoby wziąć udział w czymś takim ?

Szkoła rysunku Domin to również inne filie. Dzięki temu że jest nas trochę to udaje się nam zebrać na tyle dużo chętnych żeby wypełnić autobus. To jest warunek żeby wyjazd się opłacał. Dołączając do nas co roku masz taką możliwość. A na Plenery jeździmy od 1994 roku.

Rysowanie drzew i krajobrazu

Ale wracamy do programu wakacyjnego kursu rysunku. 

Rysowanie drzew i krajobrazu jest niezwykle istotne. I nie ważne czy rysujesz hobbystycznie , czy wybierasz się na uczelnię artystyczną to musisz się tego nauczyć.

Nauka rysunku drzew i zieleni składa się z dwóch elementów :

 1.  Rysowanie w pracowni gdzie wykładowca  tłumaczy co robić i jak
 2.  Wyjścia plenerowe póki jest ciepło

Z racji intensywności nasz wakacyjny kurs rysunku głównie koncentruje się na rysowaniu w studiu. Natomiast wyjścia plenerowe są jako praca domowa. Choć czasami udaje się nam wyjśc do pobliskiego parku.

jak rysować krajobraz

Jak rysować krajobraz i drzewa

Na tym obrazku widać przestrzeń złożoną z zasad perspektywy (elipsa łuku mostka, kapliczka złożona z figur prostych) zasad światłocienia (cień na prześwicie mostu, cień własny na kapliczce, cień od gałęzi na konarze dębów) oraz drzew i pejzażu. Zobacz jakie to proste. Można naprawdę szybko nauczyć się rysować takie rzeczy.

rysowanie architektury lublin

Nauka rysowania architektury

Ten budynek chyba rozpoznajesz 🙂 Jest on zaledwie 5 minut drogi na pieszo od naszej siedziby. Rysowanie architektury to wspaniała przygoda. A my w Lublinie mamy wiele pięknych przykładów. Od starego miasta zaczynając na świetnych przykładach architektury nowoczesnej kończąc. Wakacyjny kurs rysunku w Dominie to również kurs rysowania perspektywy i architektury.

Wakacyjny kursy rysunku architektonicznego

Można by rzec że to nasza specjalność.

Wakacyjny kurs rysunku architektonicznego obejmuje takie zagadnienia jak :

 • Zasady perspektywy (nauka rysowania jej krok po kroku, od poziomu podstawowego pod średnio zaawansowany)
 • budowanie przestrzenie na bazie brył prostych
 • to tu poznasz też style i epoki  – nie od razu wszystkie ale konsekwentie i pomału przejdziemy przez całą historię
 • zasady rysowania faktur materiałowych – drewno, szkło, kamień
 • uzupełnianie rysunku postaciami, samochodami i drzewami

A na poniższym obrazku masz bardzo ciekawy przykład i jeszcze bardziej pasjonującą historię

 

Czy da się poprawić tak poważny błąd w perspektywie ?

rysunek wojciech domińczak

Zaczęło się bardzo niewinnie a skończyło ...

To był 24 lutego. Właśnie kończył się kurs rysunku w ferie zimowe. Siedziałem na jakiejś sennej konferencji i patrzyłem przez okno. Widok rozciągał się na kilkanaście kilometrów. W końcu byłem na 26 piętrze.

Wyciągnąłem szkicownik i zacząłem rysować. Przypomniały mi się stare czasy kiedy to rysowałem z tyłu zeszytu. Ileż to razu do stałem za to po głowie, że nie uważam na lekcji. Teraz po latach dowiedziałem się, że wzrokowcy tak mają. Jeżeli lekcja czy wykład jest głównie mówiony to mamy kłopot z koncentracją. Rysowanie z tyłu zeszytu to jest nasz mechanizm obronny. Nie wstydź się tego, nie bój się tego. Czy też masz takie poczucie, że jak coś "bazgrzesz" to słyszysz więcej ? Tak to właśnie działa.
Rysunek który zacząłem miał mi zająć 30-40 minut a zajął ? No trochę dłużej.

Siedziałem na tym 26 piętrze. Dobrze mi szło słuchanie i rysowanie zarazem. Trochę skradłem show prowadzącemu bo inni uczestnicy wykładu co i raz zerkali co ja robię.
Po drugiej godzinie rysowania oblał mnie zimy pot. Przesunęły mi się wieżowce. Początkowo kadr miał być na jedną kartkę szkicownika a w końcu stał się rozkładówką. Dlatego nie zauważyłem, że zmieniły się proporcje. Żmudne ich poprawianie zajęło mi godzinę. Rysunek jednak zaczął mi się podobać. Dołożyłem więc kolejną godzinę i kolejną.
Następnego dnia dołożyłem jeszcze 6. A efekt końcowy masz przed sobą.Zapisz się na wakacyjny kurs rysunku w Dominie

Kurs na architekturę

Kurs na architekturę dla kandydatów na ten kierunek. Kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych na Politechnikę Lubelską

Kurs rysunku w ferie zimowe

Oferta na czas wolny w ferie zimowe . Oferta taka sama jak wakacyjny kurs rysunku, tylko że zimą. Dużo wolnego czasu i kupa zabawy z rysunkiem

Nauka Rysunku hobbystycznie

Opcja dla tych którzy nie wybierają się na studia artystyczne a gdzie wewnątrz nich siedzi pragnienie żeby rysować i malować.

Dodatkowe cztery argumenty żeby zapisać się na wakacyjny kurs rysunku

Super ekipa!

Wakacyjny kurs rysunku to przede wszystkim genialna atmosfera. Aż 98 % zadowolonych klientów to wskazuje jako numer jeden w pozytywnej ocenie pracowni. To również czeka Ciebie.

Mnóstwo

Bardzo dużo użytecznej wiedzy. To dostaniesz na każdej lekcji. Prowadzący jest cierpliwy i nie wyśmiewa jak Ci coś nie wyjdzie. On jest od tego żeby Ci pomóc i nauczyć cię ładnie rysować.

Rakieta

Tu i teraz nauczysz się bardzo dużo ale i szybko. Dostaniesz zoptymalizowany program nad którym pracowaliśmy ćwierć wieku. Tu już nie ma przypadkowości. Dostaniesz wszystko przemyślane, poukładane i sprawdzone

Jakość

Dodajmy do tego jeszcze wysoką jakość. Nam nie zależy na tym żeby lekcja się "odbyła" Nam zależy żeby Tobie wzrósł poziom i to znacząco. Jedziemy na tym samy wózku - Ty zyskujesz umiejętność a my możemy pokazać jak uczymy 🙂

Podsumowanie całej strony

 • Nauczysz się dużo i szybko
 • Twórczo spędzisz czas wolny nie nudząc się
 • Możesz wybrać wariant jedno, dwu, trzy lub czterotygodniowy.
 • Jeden tydzień to 399 zł , Dwa tygodnie to 699 zł, Trzy tygodnie to 999 zł, Cztery tygodnie to 1299 zł
 • Wakacyjny Kurs Rysunku jest od podstaw i nauczymy cię krok po kroku
 • Nie wymagamy żadnych wcześniejszych umiejętności
 • A jeżeli masz jakieś to czeka na Ciebie wakacyjny kurs rysunku na poziomie średniozaawansowanym lub zaawansowanym
 • Bardzo dużo osób zapisuje się do naszej szkoły rysunku.
 • Mamy świetną lokalizację – w centrum miasta – masz łatwy dojazd.
Nie ma co zwlekać ZAPISZ SIĘ !

Zapisuję się na wakacyjny kurs rysunku