Digital painting

digital painting

Zapraszamy na zajęcia z Digital Painting w Lublinie

KURS DIGITAL PAINTING

Kurs digital painting uczy szeroko rozumianej grafiki cyfrowej. W jego ramach uczony jest szeroki zakres umiejętności rysunkowych, teorii koloru, geometrii przestrzennej, projektowania oraz obsługi rastrowych programów graficznych typu Photoshop. Jest to kurs przydatny uczniom zdającym na wydziały Grafiki Komputerowej w całej Polsce jak i za granicą, osobom pracującym w branżach artystycznych oraz studentom architektury,chcącym szlifować swoje umiejętności obsługi programów graficznych.

W obrębie kursu Digital Painting oferujemy kilka rodzajów zajęć:

1. Digital painting – podstawy

Kurs wprowadzający do digital paintingu,zawierający podstawę obsługi rastrowych programów graficznych (głównie Photoshopa) oraz podstawy teorii rysunku, malarstwa i concept artu.

2. Digital painting – wizualizacje filmowe

Kurs concept artu w formie wykorzystywanej w przemyśle filmowym. Uczymy po kolei etapów robienia pracy tzw. „matte painting”- tworzenia modeli 3d w programie Sketch-up, prostych wizualizacji w silniku renderującym v-ray oraz wypełniania pracy szczegółami metodą photobashing. Praca wykonywana jest w Photoshopie albo innym programie graficznym. 

3. Digital painting – projekt środowiska

Kurs skupiający się na budowaniu ilustracji przestrzennych. Są to różne tematy z zakresu projektowania przestrzeni krajobrazowych, architektonicznych itp. Każdy temat to concept art + zagadnienie warsztatowe,np geometria perspektywiczna, światło punktowe, studium jakiegoś materiału.

4. Digital painting – concept art postaci – 

Kurs skupiający się na projektowaniu humanoidalnych postaci. Uczy podstaw concept artu powszechnego w projektowaniu gier komputerowych. Każdy temat to projekt + zagadnienie warsztatowe, np anatomia, “thumbnaile”, kształty geometryczne w projektowaniu itp.

Czyli DLA KOGO jest kurs Digital Painting

-dla hobbystów lubiących malować na komputerze

-dla osób marzących o pracy w branży Concept artu do gier,filmów,planszówek itp.

-dla uczniów planujących zdawać na studia z zakresu Grafiki Komputerowej,w Polsce i za granicą.

-dla osób pracujących w branży,chcących szlifować swoje umiejętności i poznawać nowe techniki

-dla twórców,którzy nie zawsze umieją przelać swoje pomysły na papier

JAK WYGLĄDA kurs Digital Painting

Kurs w roku szkolnym podzielony jest na 3 trymestry,z których każdy to 11 zajęć po 4h. Oprócz regularnych zajęć oferujemy nawet 12h darmowych lekcji tygodniowo! Jest to między innymi Wolna Pracownia,na której każdy rysuje to, co lubi, pod okiem doświadczonego nauczyciela. Są to również warsztaty tematyczne jak np. Anatomia Człowieka albo Car Design.

Najbardziej ambitnym oferujemy indywidualny plan rozwoju uzgodniony z nauczycielem.

POZIOMY ZAAWANSOWANIA na kursie Digital Painting

-Jeśli w ogóle nie masz doświadczenia z rysunkiem sugerujemy najpierw jeden trymestr kursu na architekturę

-Jeśli umiesz rysować,to zapraszamy na kurs Digital Painting – podstawy

-Jeśli poznałeś już podstawy na powyższym kursie albo posiadasz doświadczenie, możesz zapisać się na kurs Projektowanie Środowiska albo Concept Art postaci. Przydzielenie do tych kursów ma miejsce po analizie portfolio kandydata

-Jeśli jesteś studentem architektury albo masz doświadczenie w rysunku architektonicznym,zapraszamy na kurs Wizualizacje Filmowe. Zakłada on pewną znajomość geometrii przestrzennej oraz wprowadza obsługę programów 3d (Sketch Up) oraz silników renderujących (V-ray)

CENA

Roczny kurs to 3 trymestry po 11 zajęć. Zapisy przyjmowane są na co najmniej 1 trymestr, czyli 3 miesiące.

-płatność w miesięcznych ratach – 380zł/miesiąc

-płatność za trymestr z góry – 989 zł

Jeśli będziesz naszym uczniem przez 3 trymestry,wtedy w roku Twojego egzaminu na studia będziesz mógł uczestniczyć w Wielkim Maratonie Egzaminacyjnym ZA DARMO! 

KURS WAKACYJNY

Kurs wakacyjny bazuje na tym samym programie,co kurs w roku szkolnym. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty, w godzinach 10-14 albo 15-19. W 2 tygodnie realizowany jest cały trymestr,dlatego jest to niezwykle efektywny sposób nauki! W 6 tygodni możesz zrobić cały rok materiału! Jeśli zależy Cie na przyspieszeniu nauki rysunku przed egzaminem,to jest to opcja zdecydowanie dla Ciebie!

CO ZABRAĆ NA PIERWSZE ZAJĘCIA

-laptop i ładowarkę

-tablet graficzny i rysik 

-zainstalowany program do grafiki rastrowej. Preferowany Photoshop,ponieważ na nim pracuje osoba prowadząca kurs i pod niego układany jest program. W razie niemożności zainstalowania Photoshopa polecamy program Medibang (na systemach Windows), Procreate (na systemach IOS) albo Infinite Painter (na systemach Android)